Polskie Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Technicznego

Aktualności

 • Grel w Krakowie
  Od 14 marca 2024 roku biuletyn naszego stowarzyszenia można od ręki zakupić w sklepie stacjonarnym w Krakowie. Dzięki uprzejmości właścicieli sklepu NoGame.pl pismo „Grel” dostępne jest bez konieczności opłaty za przesyłkę pocztową. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby nabyć pismo w cenie 30 zł na ul. Kazimierza Wielkiego 41 w Krakowie. Pierwsi chętni pojawili się już … Czytaj więcej.
 • Zorganizowaliśmy spotkanie w Warszawie
  Odbyła się już 32. edycja spotkania miłośników komputerów i historii informatyki K.W.A.S. Ponownie gościliśmy w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier, a w organizacji wydarzenia wspierał nas ze strony muzeum przede wszystkim Mikołaj Bożyk, któremu serdecznie dziękujemy za bezproblemową, fantastyczną współpracę. Spotkanie prowadził członek stowarzyszenia Jakub Danecki. Tematem przewodnim tej edycji była elektronika, a z prezentacjami … Czytaj więcej.
 • Dziękujemy za wsparcie!
  Niedawno wspominaliśmy o możliwości wsparcia działalności stowarzyszenia datkami przez serwis buycoffee.to. Pojawiły się pierwsze wpłaty, za które serdecznie dziękujemy! Pierwszy był pan Marcin Pich, którego, korzystając z okazji, zapytaliśmy o motywacje takiego wsparcia: „O PTODT dowiedziałem się z Internetu, ponieważ mam polubione inne strony o tej tematyce, np. AtariOnline.pl. Informacje na AtariOnline.pl przeglądam od dawna, … Czytaj więcej.
 • PTODT na Pixel Heaven 2024
  W tym roku festiwal kultury i gier Pixel Heaven odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. Będziemy tam obecni również jako stowarzyszenie, a jeden z członków – Krzysztof Ziembik, poproszony został o poprowadzenie wykładu na temat historii firmy P.Z. Karen. Prezentacja będzie dotyczyć unikalnych materiałów reklamowych i marketingowych z lat 80. tego znanego wówczas dystrybutora sprzętu … Czytaj więcej.
 • Drugi numer „Grela”
  W grudniu z maszyn drukarskich zszedł drugi numer naszego stowarzyszeniowego pisma „Grel”. Przypominamy, że tytuł pisma nawiązuje do lat 70/80, gdy w polskiej informatyce forsowano, i słusznie, polską terminologię komputerową. Grel to słowo, które miało zastąpić angielskie pixel, a powstało ze złączenia liter gr i el, a te są pierwszymi literami wyrazów graficzny oraz element. … Czytaj więcej.